ארכיון לקטגוריית רפואת שיניים

מעבר דירה או צורך בריאותי אחר, יכולים להוביל לכך שתצטרכו למצוא מרפאת שיניים חדשה. בין אם הלכתם שנים למרפאה מסוימת ועכשיו תצטרכו להחליף או שפשוט החלטתם שאתם רוצים להתחיל לטפל בשיניים שלכם כמו שצריך – הגיע הרגע למצוא מרפאה. יותר ממרפאה, רופא השיניים הוא איש המקצוע שחשוב לבחור בתבונה. אם נניח עברתם לאזור השרון או המרכז לאחרונה, יתכן ותרצו לבדוק האם יש רופא שיניים ברעננה או מרפאה באזור כפר סבא שתוכל לתת לכם את המענה המתאים. כך תבחרו נכון.

המלצות וניסיון מקצועי

אחד הדברים החשובים שכדאי לדעת על בחירת רופא שיניים ברעננה, או בכל עיר אחרת בארץ, הוא הניסיון המקצועי. הדבר לא אומר שמיד יש לבטל את כל הרופאים הפחות ותיקים. כדאי לבחור ברופא שיניים שיתן לכם את המענה לבעיה הספציפית ממנה אתם סובלים, ובמידה והוא מנוסה בכך – מה טוב. כאשר הדבר נוגע לבעיות מורכבות, לטיפולי שיניים שדורשים מומחיות מיוחדת, הניסיון משחק תפקיד חשוב. רופא שיניים שאין לו את הניסיון הדרוש בסוג הטיפול או המומחיות הספציפית לה את נזקקים, יוכל לתת לכם מענה מוגבל ביותר.

דבר שני שכדאי להתייחס אליו הן המלצות. שווה לקחת לתשומת הלב שלנו המלצות מחברים ומאנשים שאנחנו סומכים על דעתם. גם אם הדבר אומר שתצטרכו אולי לנסוע ולהרחיק קצת ממקום המגורים. אם אתם מתגוררים בתל אביב וקיבלתם המלצה חמה על רופא שיניים ברעננה, כדאי לכם להגיע אליו לפגישה, אם ההמלצה היא כנה ואמינה.

יחס אישי למטופל

בכל תחום ובמיוחד ברפואה, יחס אישי הוא יתרון משמעותי. רופאים עם יחסי אנוש מצוינים שגם יודעים לתת טיפול מקצועי, הם מצרך חשוב. היחס האישי כאשר מדובר בבדיקה אצל רופא שיניים ברעננה ולא רק שם, יכול גם למנוע החמרה של מצבים מסוימים. במידה ונרגיש בנוח לפנות אל רופא השיניים כאשר דבר מה לא נראה כמו שצריך לאחר הטיפול, נוכל לעתים לגלות בעיה חריפה שצריך לתת לה פיתרון מיידי. רצוי שהרופא בו נבחר יהיה זמין עבורנו, ידע לענות לנו גם על שאלות "פשוטות" ויתייחס אל פניותינו בסבלנות.
יחס אישי יאפשר גם למטופל להמשיך בעקביות בטיפול, להגיע לבדיקות השגרתיות ולא לפספס תורים. הכל עניין של הדדיות. לכן, אל תוותרו על רופא שיניים שהוא גם מקצועי אבל גם נותן יחס נעים ואישי.

אני רק שאלה

זה אולי יכול להביך מעט, אך אל תהססו לשאול את הרופא כל שאלה. רופא שיניים ברעננה שהוא מומחה גדול לצורך הדוגמה, ידע לענות לכם גם על השאלות המורכבות ביותר, ולפשט את ההסבר, כך שתבינו בצורה מדויקת. לא כולנו למדנו רפואת שיניים, ולכן שאילת השאלות היא חשובה. גם כדי לוודא שהרופא הסביר לנו בצורה מדויקת ומעמיקה, וגם כדי לבדוק האם פספסנו משהו חיוני להמשך (למשל קביעת תור לצילום בעוד מספר חודשים).

נכון להיום יש בישראל רופאי שיניים רבים. חלק מהם מציעים את שירותיהם באמצעות קופות החולים ואילו אחרים מציעים את שירותיהם במסגרות פרטיות, כמו למשל בקליניקות פרטיות או במרכזי רפואת שיניים. ההיצע הגדול והאפשרות לבחור ברופא מטעם הקופה או רופא פרטי הופכים את תהליך בחירת רופא השיניים למורכב וכיוון שהנטייה של אנשים רבים היא להגיע לרופא השיניים רק במצבי חירום, רוב האנשים בוחרים להמשיך עם אותו הרופא גם לגבי הטיפולים הנוספים. דבר שיכול להתברר כטעות.

אישה נשענת על עץ

אישה נשענת על עץ

בחירה נכונה של רופא שיניים בישראל

בחירה נכונה של רופא השיניים היא בחירה המותאמת לקריטריונים החשובים ללקוח. דבר זה מוביל להחלטה הראשונה אותה יש לקבל. ההחלטה האם מעוניינים לפנות אל רופא השיניים במסגרת קופת החולים או במסגרת פרטית. נכון להיום אנשים רבים מחליטים על תקציב המיועד לטיפולי שיניים במסגרת פרטית ובוחרים באותו רופא שיניים מומחה שיכול לספק להם שירות מהיר ואיכותי בתנאי התשלום הנוחים להם. חשוב לדעת שכמו בכל תחום גם בתחום טיפולי השיניים יש הבדלים משמעותיים בין הטיפולים הניתנים על ידי רופאי שיניים במסגרת פרטית לבין אותם רופאי שיניים שמספקים שירות באמצעות קופות החולים בישראל.

 

באם זקוקים לרופא שיניים שמומחה בתחום שתלים דנטליים או כל תחום אחר המשתייך אל שיקום הפה, חשוב לבדוק מיהו אותו רופא שיניים שמתאים למשימה טיפולית זו. כאן חשוב לבדוק לציציות. כלומר, לברר היכן למד רופא השיניים, האם באוניברסיטה בישראל או שבמדינה אחרת. חשוב לבדוק מהו הוותק של הרופא ומהו הניסיון שלו לגבי אותו טיפול שיניים לו אתם זקוקים ומהו המוניטין שלו כרופא שיניים (דבר אותו ניתן לבדוק על ידי קריאת חוות דעת והמלצות עליו). חשוב לזכור שרופא השיניים הוא רופא לכל דבר וחשוב שהוא יציג בפניכם תעודת הסמכה או רישיון רופא שיניים.

 

לאחר שוידאתם שמדובר על רופא שיניים בעל רישיון וניסיון בתחום שתלים דנטליים (השתלות שיניים), חשוב לבדוק את אותה מרפאה או מרכז רפואי בו הוא עובד. הגעה לקליניקה היא דבר חיוני טרם ההחלטה לבחור ברופא שיניים זה או אחר, שכן המקום בו עובד הרופא חייב להיות מצויד כהלכה, רמת ההיגיינה בו צריכה להיות גבוהה וחשוב שהמטופל ירגיש בו בנוח. כעת, כל שנותר הוא לאחל לכם חיפוש מוצלח וטיפול שיניים איכותי.

 

 

 

 

 

 

 

כתר לשן הוא אותו מבנה מלאכותי המותקן במקום הכתר הטבעי של השן שנהרס. יש מקרים רבים בהם נגרם נזק חמור לשן ולכן המטופל זקוק לכיסוי מלאכותי שעוטף את השן מכל הצדדים שלה. המטרה העיקרית של הלבשת כתרים על השיניים היא מניעת הריסה מוחלטת של השן על ידי שבירתה או התפוררותה. אם בעבר הכתרים היו גסים ורוב האנשים הכירו את הכתרים העשויים זהב ומורגשים היטב בכל חיוך, כיום רוב הכתרים לבנים, משתלבים באופן טבעי עם צבע השיניים וכל אחד יכול לבחור את אותו כתר חרסינה הבנוי ללא שלד מתכת או כתרי זירקוני שמשווים לשן את אותו מראה טבעי בו מעוניינים.

 

חשוב לדעת – כתרי זירקוניה והתאמתם

סוג הכתר צריך להיבחר בהתאמה מלאה לאיזור של השן והחניכיים. כאשר מדובר על כתרים לשיניים הקדמיות חשוב לשקול כתר חרסינה הבנוי ללא שלד מתכת. כאשר מדובר על כתרים לשיניים אחוריות ניתן להשתמש בכתרי זירקוניה וכתרי חרסינה אותם משלבים עם מתכת. נכון להיום רוב רופאי השיניים ממליצים על כתרי חרסינה וזאת משום שהחרסינה חזקה ולכן גם עמידה ומעניקה לשן מראה טבעי. נכון להיום יש אפשרות לבחור בכתר חרסינה מלאה או בכתר שמצופה בחרסינה. רוב האנשים בוחרים כתר חרסינה או זירקוניה.

בחורה

בחורה

כתרי זירקוניה משווים לשן מראה טבעי ורוב האנשים בוחרים בהם במיוחד כאשר מדובר על כתרים לשיניים הקדמיות. כתרים אלו עדיפים על כתרים שהבסיס שלהם הוא מתכת וזאת על מנת להימנע מאותו צבע אפרפר שבין החניכיים לכתר כפי שקורה פעמים רבות במקרה בו מלבישים על השן כתר מתכת. בשנים האחרונות התחילו להשתמש בכתרי זירקוניה גם למטרת יצירת גשר בפה וגם ככתרים לשיניים האחוריות. כיום, יש כל מיני שיטות חדשות ליצירת כתרים, שיטות אלו מאפשרות יצירת כתרים מדוייקים הדומים לכתרים הטבעיים של המטופל. יש מרפאות מסוימות בהן יש סורק אופטי שעובר על השן ומעביר למחשב תמונה מדויקת של השן עליה יש להלביש כתר. בהתאם לנתונים של השן הטכנאי מייצר את הכתר. השלב הבא יהיה להלביש אותו על השן וליהנות משחזור שדומה כמעט במדויק למראה השן הטבעית.

 

לסיכום, אם אתם עומדים בפני החלטה באיזה כתר חרסינה לבחור, ההמלצה היא לקרוא אודות סוגי הכתרים, להתייעץ עם רופא השיניים שמבצע את הטיפול ולבחור באפשרות הטובה ביותר של אותו כתר שיעניק לשן שלכם מראה טבעי.

 

 

הפיתוחים האחרונים בתחום רפואת השיניים עוזרים לנו לשמור על שיניים צחורות ויפות, גם אם אין לנו כאלו באופן טבעי. טיפולי הלבנת שיניים מוצעים כיום על ידי רופאי שיניים והם מספקים מענה לקהל רחב מאד וגילאים שונים. מעוניינים ליהנות משיניים לבנות ויפות יותר? אם כן, הנה לפניכם כמה מהשיטות הלבנת השיניים הפופולאריות ביותר כיום:                        המשך קריאה… »

רפואת השיניים מציעה לנו כיום מגוון רחב של פיתוחים טכנולוגיים וטיפולים שונים, העוזרים להתגבר על בעיות שיניים רבות ומבטיחים מענה נקודתי מוצלח במיוחד. כדי ליהנות מכל זה חשוב לפנות אל רופא שיניים מתאים ובעיקר מקצועי. בין אם אלו השתלות שיניים ואפילו השתלות שיניים ביום אחד, טיפול חדשני ומיוחד מאד, או טיפולים פשוטים יותר, ישנם כמה קריטריונים חשובים שכדאי לבדוק לפני הפנייה אל רופא השיניים: המשך קריאה… »

 

מאמרים על-פי קטגוריות


 • Uncategorized

  • מהי הזעת יתר? ומה הם הגורמים לה?
  •   הזעה היא תהליך טבעי ודרך של הגוף לקרר את עצמו, ולכן היא נדרשת במצבים שבהם הגוף מתחמם יתר על המידה, בין אם בעקבות מזג אוויר חם ולח ובין אם בעקבות פעילות מאומצת. עדיין, ישנם אנשים אשר אצלם ישנה הזעה מוגברת, שאינה קשורה לפעילות או טמפרטורה חיצונית ובמצבים אלה מומלץ לטפל וגם יש איך לעשות […]

  • ניתוח בריאטרי לחולי סכרת
  • יש קשר הדוק בין סכרת לבין השמנת יתר. למעשה, אדם שסובל מהשמנת יתר או מהשמנת יתר חמורה הינו ברמת סיכון גבוהה להתפתחותה של סוכרת סוג 2. סוכרת מסוג זה הינה הסוכרת הנפוצה ביותר. היא מופיעה בדרך כלל מגילאי הארבעים והמאפיין העיקרי שלה הוא שהגוף אינו יכול לנצל את האינסולין כראוי.   סוכרת וניתוח בריאטרי אנשים […]

  • לכל המאמרים בנושא Uncategorized
 • רפואת נשים

  • הריון בחורף
  • יש כל כך הרבה מידע חשוב על הריון, לעתים קל להתבלבל בין מגוון התוספים, הטיפים ויתר הדברים שעוזרים בדרך. איך נדע מה כדאי לקחת? מה חשוב והכרחי ליטול? ועל מה כדאי פשוט לוותר? לא תמיד התשובה ברורה.  הריון בתקופת החורף אינו שונה מהריון בכל עונה, אך יש מספר דברים שיסייעו לך לעבור אותו בקלות בתקופה […]

  • פונדקאות מלאה
  • הפונדקאות מלאה הידועה גם בשם "פונדקאות הריונית", הינו תהליך במסגרתו נשיאת העובר מתבצעת על ידי האם הפונדקאית, כאשר הביצית אשר הובילה להפריית העובר שייכת לאם המיועדת ו/או לתורמת אלמונית. הפונדקאות המלאה מעוגנת בחוק הישראלי באמצעות חוק הסכמים לנשיאת עוברים אשר נחקק בשנת 1996. עיקרי החוק עוסקים בכל ההיבטים הקשורים להסכם פונדקאות הנערך בין ההורים המיועדים […]

  • הידבקויות ברחם – תסמונת אשרמן
  • הידבקות תוך רחמית מכונה 'תסמונת אשרמן'. כאן הכוונה היא אל היווצרות של צלקות בחלל הרחם שיכולות במקרים קיצוניים לגרום להרס מלא או חלקי של חלקו הפנימי של הרחם. ישנם גורמים רבים שיכולים להוביל למצב של תסמונת אשרמן, ביניהם פגיעה ברירית הרחם בעקבות הפלה שמחייבת פעולות של הרחבה וגרידה. פעולות אלו יכולות לגרום להדבקה ברחם וההדבקה […]

  • גוש בשד – מה זה אומר?
  • סרטן השד מהווה את אחת המחלות הנפוצות ביותר בישראל. אך בניגוד למה שרוב הנשים חושבות, לא כל גוש המופיע בשד הוא גוש סרטני, פעמים רבות גוש בשד יכול להיות גם שפיר, כלומר גידול שאינו סרטני. הנפוצים מתוך הגידולים שאינם סרטניים הם הפיברואדנומה וציסטות. בכדי לדעת האם מדובר על גוש שפיר בשד או גוש ממאיר, חשוב […]

  • מהי ציסטה בשחלה וכיצד מטפלים בה – חשוב וכדאי לדעת
  • היא יכולה להופיע בכל גיל והיא נחשבת לתופעה שכיחה, יחסית. ציסטה בשחלה היא, למעשה, כמעין חלל המתמלא בנוזל ונותר בשחלה. פעמים רבות הסיבה לכך נעוצה בשל שינויים הורמונליים ופעילות הורמונלית בשחלה עצמה ולפעמים הסיבה לכך איננה ידועה. למרות שמדובר בתופעה שאיננה מסוכנת, חשוב לטפל בה בהקדם כדי למנוע סיבוכים ותופעות לוואי אחרות.  

  • לכל המאמרים בנושא רפואת נשים
 • רפואה משלימה

  • שירותי רפואה בעת טיול בחו"ל
  • טיול לחו"ל הוא הבחירה המועדפת על רוב הישראלים במן החופשה שלהם, והדעה נחלקת בין אלו המצדדים בחופשות בישראל, לים המלח, לאילת או לצימר בצפון, לבין אלו המרחיקים לאירופה, ואפילו לארה"ב, בכדי לבלות את זמנם מחוץ לקלחת הגועשת של ישראל.

  • תלונות אופייניות למחלת הפיברומיאלגיה
  • פיברומיאלגיה היא תסמונת המאופיינת במצב שכיח של כאבי שרירים מפושטים ותשישות רבה שמופיעה בקרב 2% מהאוכלוסיה. משמעות השם היא כאב בשרירים ובסיבי הגידים. מצב זה מוכר כתסמונת מכיוון שהוא אוסף של תסמינים המתרחשים יחד וסימנים שמגלה הרופא. תסמונת פיברומיאלגיה יכולה מאד לבלבל ולעיתים קשה לאבחן אותה בגלל שתסמיניה יכולים להופיע גם במצבים רפואיים נוספים.

  • מזגן או מאוורר ? מידע על שפעת מזגנים
  •  בחודשי הקיץ החמים עשויות הטמפרטורות בישראל להגיע לרמה בלתי נסבלת, ונראה שאין פתרון אחר מלבד לרבוץ מול המזגן. אכן, קשה לדמיין כיצד הסתדרו עד כה האנשים ללא המכשיר המצנן, וכיום פועל המזגן בבתים ובמשרדים שעות נוספות. יחד עם זאת, המזגן גובה מחיר יקר, לא רק בהוצאות החשמל אלא גם מבחינה רפואית, ורבים הם הסובלים במהלך […]

  • דברים שחשוב לדעת על טיפול סיעודי בשביל הוריכם
  • ההורים שלכם הולכים ומזדקנים, וכבר מגיעים לגיל גבורות. אין ספק שהעלייה בתוחלת החיים מביאה איתה לא מעט ברכה – היכולת לחיות זמן רב יותר, וליהנות מכל מה שיש לעולם להציע. מהצד השני, ההורים המבוגרים שלכם כבר מתקשים בפעולות שפעם היו פשוטות במיוחד. אפשר שהם זקוקים למה שנקרא כיום סיוע סיעודי – הם זקוקים לסיוע בהכנת […]

  • כאבי גב- הסיבות הפחות נפוצות
  • כאבי גב תחתון הם כאבים נפוצים בקרב האוכלוסייה. שמונה מתוך עשרה יסבול מכאבי גב במהלך חייו וכמחצית מהם יחוו כאבי גב חוזרים. כיום רוב המחקרים מצביעים על כך שאין לנוח בעת ההתקף של כאבי הגב אלא יש לנוע ולנסות יחד עם הכאב להתמודד בחיי היום יום. כאבי הגב אמורים לחלוף בתוך כשישה שבועות ולכן יש חשיבות רבה לדעת מתי חייבים לבחון את כאבי הגב יותר לעומק ומתי אין צורך "לרוץ" לרופא המטפל. ברמת העיקרון חשוב בכל מקרה להיבדק אצל רופא אבל גם תמיד טוב לדעת מה הן הסיבות הפחות שכיחות שיכולות לגרום לכאבי גב. אז מהם כאבי הגב או מה הן הסיבות הפחות נפוצות לכאבי גב?

  • לכל המאמרים בנושא רפואה משלימה
 • רפואה- ההיבט המשפטי

  • כיסוי ביטוח לאומי תאונות עבודה
  • מדי חודש מופרשים ממשכורתנו כספים רבים לטובת המוסד לביטוח לאומי. חוק ביטוח לאומי תאונות עבודה נועד בכדי להגן על האזרחים במקרים בהם נפגעי עבודה אשר ניזוקו בגופם במהלך עבודתם, בין אם במהלך תאונת דרכים בדרך לעבודה או ממנה, ובין אם נפגעו במהלך עבודתם. אם כן, כיצד מוגדרות בחוק ביטוח לאומי תאונות עבודה וכיצד נפוצה בגינן? כמו כן, האם במקרים בהם אין בידינו את הממצאים הרפואיים המתאימים בכדי לפנות לביטוח הלאומי, ניתן יהיה להגיש תביעות רשלנות רפואית כנגד המוסד המטפל אשר אליו פנינו לאחר התאונה?

  • לכל המאמרים בנושא רפואה- ההיבט המשפטי
 • אורולוגיה

  • בריחת שתן: אין מה להתבייש
  • אחת התופעות הנפוצות שמטופלים רבים חוששים לדבר עליהן היא דליפה של שתן. תופעה זו יכולה להתרחש כתוצאה מלחץ על בלוטת השתן, כתוצאה ממחלות שונות, מהיריון או כתופעת לוואי של הגיל. איזו אוכלוסייה סובלת בדרך כלל מבריחת שתן? התופעה של בריחת שתן היא נפוצה מאד בקרב נשים מגיל ארבעים, ונכון להיום הסטטיסטיקה מציגה כי אחת משלוש […]

  • חשיבות האיבחון והטיפול באין אונות
  • גברים רבים עלולים לסבול מהתופעה, אך מעטים יפנו אל רופא מומחה על מנת לטפל בבעיה. אימפוטנציה היא מונח המתאר הפרעה בזקפה, ונקרא גם אין אונות. זו רק אחת מבעיות שונות הפוגעות בפוריות בקרב גברים. מה ההשלכות שלהן על הדימוי העצמי ועל הקשר הזוגי? האם קיים טיפול לבעיות שונות כמו וריקוצלה או אין אונות? ומה האפשרויות […]

  • הקונדומים – אמצעי המניעה הפופולארי ביותר
  • קונדום הוא אמצעי המניעה היעיל והמוכר ביותר זה שנים. מדי שנה אנשים רבים קונים אמצעי מניעה זה על מנת להגן על עצמם ממחלות מין, מחלות עור נקודתיות ומהכנסת הפרטנרית שלהם להיריון. אם בעבר רוב האנשים ראו בקונדום אמצעי הגנה יעיל אך כזה שגורע מההנאה המינית שלהם בעת קיום יחסי המין, כיום מדובר על עולם אחר […]

  • דורקס אקסטרא סייף – לביטחון מלא
  • קונדום מהווה את אחד מאמצעי המניעה היעילים ביותר זה שנים. הקונדום החל את דרכו עוד בשנת 1564 ונכון להיום רוב האנשים משתמשים באמצעי מניעה זה למטרת מניעת כניסה להיריון ומניעת מצבים לא נעימים של הדבקה במחלות מין ומחלות נוספות המועברות באמצעות מגע מיני. למעשה, אמצעי ההגנה המוכר והוותיק ביותר הוא הקונדום.   היתרונות והחסרונות של […]

  • בעיות פוריות הגבר – במקרים רבים ניתן לפתור
  • יש פעמים רבות בהן מנסים להיכנס להיריון ולא מצליחים. הצעד הראשון הוא בדרך כלל לבדוק האם האישה סובלת מבעיה מסוימת שמונעת את כניסתה להיריון. באם הבדיקות מניבות תוצאה שעיקרה הוא שהאישה פוריה ואין לה אף בעיה מיוחדת חשוב לבדוק את הפוריות של הגבר. אם בעבר, לא הייתה מודעות לכך נכון לשנת 2016 יש כל מיני […]

  • לכל המאמרים בנושא אורולוגיה
 • אורטופדיה

  • לאורחים ולכם – בחירת מיטה מתאימה
  • איך ישנתם הלילה? אם התשובה שלכם היא אחרת מ"מצוין", כדאי שתחשבו שוב על המיטה והמזרון עליו אתם ישנים. שינה טובה, רציפה ומרעננת מתאפשרת בעיקר בזכות המזרון אותו בחרנו. למרות החשיבות שבבחירת מזרון טוב, רבים סבורים שהמחשבה על רכישת מזרן אורטופדי היא משהו שעדיף לדחות לגילים מאוחרים. זו טעות, משום שבבחירה של ספות נוער כדאי מאוד […]

  • תנועה חלקה עם מפרקים בריאים
  • אנחנו לא מודעים לתפקוד של חלקים שונים בגופנו, עד שהם נפגעים וגורמים לנו לכאבים או לחוסר נוחות. לעתים ניתן לטפל בכאבים בירך או בברך באמצעים שמרניים יותר, ולעתים יש צורך בביצוע הליך של החלפת ברך או החלפת מפרק ירך. מה גורם לכאבים ולבעיות שכיחות בירך או בברך? איך ניתן (אם בכלל) למנוע בעיות אלו? ומתי […]

  • הכל על הכתפיים שלנו
  • זה עלול לקרות ברגע הכי פחות מתאים, כאשר אנחנו מבצעים פעולה שגרתית ולגרום לנו לכאבים חזקים. הכתפיים שלנו סוחבות לא מעט, וזזות הרבה גם אם אנחנו לא מודעים לכך. מצב של פריקת כתף ראשונה או חוזרת או קרע בגיד הכתף יכולים לגרום לסבל רב. כדאי לדעת שכאבים הם לא גזירה משמיים ובהחלט ניתן לטפל בהם […]

  • טיפול בכאבים בירך
  • זה יכול להתחיל מכאבים חדים במפרק הירך. לעתים הכאבים מגיעים וחולפים ולעתים הם פה כדי להישאר. זה יכול להיות בגלל הגיל, שינויים פיזיולוגיים ועוד שלל סיבות. פעמים רבות הכאבים אינם נפסקים ואז יש צורך בביצוע ניתוח מפרק ירך. על אף השם המעט מאיים, ולמרות שמדובר בניתוח לכל דבר, החלפת מפרק ירך נעשית כיום תוך שימוש […]

  • כל מה שצריך לדעת על כאבי ברכיים
  • כאבי ברכיים הנחשבים לאחת מהתלונות השכיחות ביותר בקרב נשים וגברים בכל הגילים, עלולים להתפרץ ממגוון רחב של סיבות, החל מסוגי פגיעות שונות בברכיים או שחיקת הברך, דרך מחלות כגון דלקת פרקים וזיהומים שונים ועד לכאבי ברכיים הנובעים כתוצאה ממשקל גוף עודף. ברוב המקרים, ניתן לטפל בכאבי הברכיים באמצעיים לא פולשניים דוגמת: חבישה אלסטית, טיפול תרופתי […]

  • לכל המאמרים בנושא אורטופדיה
 • רפואת עור

  • טיפול ערפד- זה לא מפחיד כמו שזה נשמע
  • ככל שאנו מתבגרים כך גם עור הפנים מתבגר ואיתו מופיעים קמטוטים, צלקות אקנה ופיגמנטציה לצד תופעות נוספות. על אף שרובנו מוכנים להשקיע משאבים בשמירה על עור פנים שיראה קורן וצעיר, לא כולם מעוניינים לעבור תחת סכין המנתחים. למרבה המזל ישנו טיפול מדהים עם שם מפתיע שמחדש את עור הפנים ומחזיר את המראה הרענן והמואר שאנו […]

  • מלנומה גרורתית – על מה מדובר?
  • מלנומה גרורתית היא השלב הרביעי והחמור ביותר של סרטן העור מסוג מלנומה. כאן מדובר על אותו השלב בו הגרורות הסרטניות התפשטו לאיברים נוספים בגוף, כמו למשל הכבד, הריאות, המוח והעצמות. במאמר זה נסביר מהם השלבים של המלנומה, כיצד ניתן לגלות את הסרטן בשלב מוקדם ומה סוגי הטיפול האפשריים במקרה של סרטן העור.

  • קצת על מלנומה
  • מה חשוב לדעת על מלנומה? מלנומה מהווה כסוג החמור והמסוכן ביותר של סרטן העור. המלנומה נוטה להתפתח בעיקר באזורים בגוף אשר חשופים לשמש כגון – הפנים, הזרועות והרגליים – אך לעיתים היא מתפתחת גם באזורים אחרים. לצערנו, אף אחד אינו חסין  באופן מוחלט מפני המלנומה, אך ישנם אנשים אשר נמצאים בסיכון גבוה יותר לחלות במחלה […]

  • קמט פה וקמט שם…
  • קמט פה וקמט שם – ככה זה מתחיל ואי-אפשר לעצור את התהליך. כן, אותם קפלים, תלמים מעידים שהעור מאבד את גמישותו ושאנחנו כבר לא צעירים כמו שהיינו. הקמטים נוצרים כתוצאה מהידלדלות טבעית של תאי האלסטין, השומן והקולגן המשמשים כתמיכה לתאי העור ומביאים לגמישות העור. גורמים רבים משפיעים על הווצרות הקמטים: חשיפה לזיהום, יובש, אויר לא […]

  • האפשרויות המובילות היום של טיפול בקמטים
  • קמטים הם סימן להזדקנות ולשינויים במראה, תחושת ובריאות העור, כאשר בעוד שישנן תרבויות שבהן הקמטים מהווים סימן לחכמה וכבוד, בעולמנו היום הם סממן אסתטי שרבים היו מעדיפים להעלים, לשמור על עור חלק, מתוח ובעל מראה צעיר ורענן. אם בעבר העלמת קמטים נתפשה כקונספט מעולם המדע הבדיוני, כיום ישנם למעשה מגוון רחב של טיפולים ייעודיים בדיוק […]

  • לכל המאמרים בנושא רפואת עור
 • רפואת שיניים

  • לדעת לבחור רופא שיניים
  • מעבר דירה או צורך בריאותי אחר, יכולים להוביל לכך שתצטרכו למצוא מרפאת שיניים חדשה. בין אם הלכתם שנים למרפאה מסוימת ועכשיו תצטרכו להחליף או שפשוט החלטתם שאתם רוצים להתחיל לטפל בשיניים שלכם כמו שצריך – הגיע הרגע למצוא מרפאה. יותר ממרפאה, רופא השיניים הוא איש המקצוע שחשוב לבחור בתבונה. אם נניח עברתם לאזור השרון או […]

  • הבחירה הנכונה של רופא שיניים
  • נכון להיום יש בישראל רופאי שיניים רבים. חלק מהם מציעים את שירותיהם באמצעות קופות החולים ואילו אחרים מציעים את שירותיהם במסגרות פרטיות, כמו למשל בקליניקות פרטיות או במרכזי רפואת שיניים. ההיצע הגדול והאפשרות לבחור ברופא מטעם הקופה או רופא פרטי הופכים את תהליך בחירת רופא השיניים למורכב וכיוון שהנטייה של אנשים רבים היא להגיע לרופא […]

  • כתרי זירקוניה משווים לשן מראה טבעי – אך לא רק!
  •   כתר לשן הוא אותו מבנה מלאכותי המותקן במקום הכתר הטבעי של השן שנהרס. יש מקרים רבים בהם נגרם נזק חמור לשן ולכן המטופל זקוק לכיסוי מלאכותי שעוטף את השן מכל הצדדים שלה. המטרה העיקרית של הלבשת כתרים על השיניים היא מניעת הריסה מוחלטת של השן על ידי שבירתה או התפוררותה. אם בעבר הכתרים היו […]

  • הלבנת שיניים – על השיטות השונות המוצעות כיום
  • הפיתוחים האחרונים בתחום רפואת השיניים עוזרים לנו לשמור על שיניים צחורות ויפות, גם אם אין לנו כאלו באופן טבעי. טיפולי הלבנת שיניים מוצעים כיום על ידי רופאי שיניים והם מספקים מענה לקהל רחב מאד וגילאים שונים. מעוניינים ליהנות משיניים לבנות ויפות יותר? אם כן, הנה לפניכם כמה מהשיטות הלבנת השיניים הפופולאריות ביותר כיום:     […]

  • כיצד לבחור רופא שיניים מתאים
  • רפואת השיניים מציעה לנו כיום מגוון רחב של פיתוחים טכנולוגיים וטיפולים שונים, העוזרים להתגבר על בעיות שיניים רבות ומבטיחים מענה נקודתי מוצלח במיוחד. כדי ליהנות מכל זה חשוב לפנות אל רופא שיניים מתאים ובעיקר מקצועי. בין אם אלו השתלות שיניים ואפילו השתלות שיניים ביום אחד, טיפול חדשני ומיוחד מאד, או טיפולים פשוטים יותר, ישנם כמה […]

  • לכל המאמרים בנושא רפואת שיניים
 • שיווק

  • אפשרויות הפרסום לרופאים
  • העולם משתנה כל העת, ועדיין חלק בלתי נפרד מעבודתם של הרופאים כמו גם בעלי מקצוע אחרים בעולם הרפואה הוא השיווק. ולא רק שיווק בפני עצמו, אלא שיווק דיגיטלי חכם. כדי להגיע לעוד ועוד לקוחות פוטנציאלים חשוב לא רק לפרסם, אלא לעשות את זה נכון. פרסום בלינקדאין היא אחת הדרכים הנפוצות בהם משתמשים רופאים כמו גם […]

  • איך לפרסם נכון בתחום הרפואה?
  • מקצוע הרפואה הוא מקצוע מאתגר כשלעצמו. וכשמדובר על הצורך לשווק את השירותים שאותם רופאים מציעים, הקושי מתעצם. הדבר נכון גם לכלל מי שעוסק בשיווק מוצרים בעולם הרפואה והבריאות. התחרות היא רבה, ורופאים מקצועיים ומנוסים ככל שיהיו בתחומם, נדרשים כיום גם לקדם את עצמם ברשתות חברתיות ואף לתחזק אתר אינטרנט.  זה לכל הפחות מה שנדרש כדי […]

  • על תפקידו של מיתוג בחיי המוצר או העסק
  • הקמת עסק אינה פעולה פשוטה. הקמת עסק או לחילופין פיתוח מוצר דורשים הכנה רבה מראש. אם זהו עסק יש צורך בהכנת תכנית עסקית המבוססת על מטרות ויעדים מוגדרים ואם זהו מוצר המעוניינים לפתח יש צורך בחזון כלשהו וגם ידע רב בתחום על מנת להוציא את העניין מן הכוח אל הפועל. גם לאחר שהעסק כבר הוקם […]

  • לכל המאמרים בנושא שיווק
 • בית וצרכנות

  • עיצוב חדרי תינוקות – מה שאתם באמת צריכים
  • הורים רבים מקדישים זמן רב לעיצוב החדר לקראת תינוק חדש או בכלל בעיצוב חדרי הילדים לקראת מעבר לדירה חדשה למשל. העיצוב של חדרי תינוקות וילדים והמרכיבים בחדר בהחלט משפיעים על האווירה הכללית, על השימושיות ועל מאפיינים רבים נוספים, כך זהו נושא חשוב. אך מעבר לצבע הקירות, קישוטים וכיוצא באלו, ישנם פריטים שאתם פשוט חייבים בחדר […]

  • לכל המאמרים בנושא בית וצרכנות
 • יופי וטיפוח

  • כל האמת על חומצה היאלורונית
  •   אחד הטרנדים החמים בתחום טיפולי הקוסמטיקה והאסתטיקה הוא השימוש בחומצה היאלורונית. זהו אחד החומרים הטבעיים יותר והבטוחים יותר לשימוש, ויש לו מגוון שימושים נרחב, החל ממילוי קמטים והצערת העור ועד לטיפול בשחיקת סחוסים ודלקת מפרקים. החומצה ניתנת לשימוש במריחה או בהזרקה בהתאם לצורך. אז מהו חומר הקסם הקרוי חומצה היאלורונית? חומצה היאלורונית מיוצרת בגופנו […]

  • לעצב, לפסל ולחטב באמצעות טיפולים אסתטיים
  • הרשתות החברתיות, העובדה שאנחנו מצלמים ומצטלמים ללא הפסקה או אולי המודעות ההולכת וגוברת לאסתטיקה של הגוף – לא משנה מה תהייה הסיבה. העובדה היא שיותר ויותר אנשים פונים לקבלת טיפולים אסתטיים שונים כמו חיטוב ישבן וחיטוב הבטן, הזרקה של חומצה היאלרונית ועוד ועוד. זו כבר לא נחלתם של אנשים מעטים אלא משהו שמאוד נפוץ בין […]

  • המלכה של עולם הטיפוח
  •   בשנים האחרונות יש עיסוק רב בנושא אנטי אייג'ינג, טיפולים, הזרקות, תכשירים ומכשור חדשני המיועדים לשפר את מראה הפנים, לתקן ליקויים, לטפל בתופעות הזדקנות העור ולרענן את העור. כולנו היינו רוצים לעצור את הזמן ולשמר את העור הצעיר ואת המראה המלא ברק ונפח, אך לטבע התנהלות משלו. יש הרבה מאוד מידע ואפשרויות לטיפול במטרה להחזיר […]

  • זרעי קיץ
  •   עונת הקיץ מתקרבת בצעדים גדולים, וריח הים, השמש והאבטיח כבר עומד באפנו. אנו יודעים שבארץ חמה כמו שלנו, השמש ניצבת מעלינו בחומה לא רק בקיץ, וחשוב שנדע לצד ההנאה ממנה, איך להימנע מהסכנות העלולות להיווצר לעור גופנו. קרם הגנה יכול להיות אחד הפתרונות, אך נזקים שנעשו שנים רבות לאחור בחשיפה לשמש עלולים להופיע בגיל […]

  • ניתוח בריאטרי לחולי סכרת
  • יש קשר הדוק בין סכרת לבין השמנת יתר. למעשה, אדם שסובל מהשמנת יתר או מהשמנת יתר חמורה הינו ברמת סיכון גבוהה להתפתחותה של סוכרת סוג 2. סוכרת מסוג זה הינה הסוכרת הנפוצה ביותר. היא מופיעה בדרך כלל מגילאי הארבעים והמאפיין העיקרי שלה הוא שהגוף אינו יכול לנצל את האינסולין כראוי. סוכרת וניתוח בריאטרי אנשים שה-BMI […]

  • לכל המאמרים בנושא יופי וטיפוח
 • זכויות רפואיות

  • אבחון מוקדם וטיפול בסרטן העור
  •   זוהי אמת ידועה: במחלת הסרטן, אבחון מוקדם עשוי להציל חיים. זוהי הסיבה לכך שכדאי לעשות שימוש במכשור המתקדם ביותר ולנסות להגיע לאבחון בשלבים מוקדמים ככל האפשר. העובדה הזו נכונה במיוחד כאשר אנו עוסקים במחלת המלנומה – מחלה שהיא שכיחה יחסית בישראל, ארץ שטופת שמש שיש בה אנשים רבים בעלי עור בהיר. באמצעים מתקדמים ניתן […]

  • חוקי הזכאות בקרב חולי סרטן וחולי סוכרת
  • על פי הסטטיסטיקה בארץ, שיעור חולי הסרטן עלה בשנים האחרונות, אך הטכנולוגיה הרפואית השתכללה וניתן לומר כי יש מענה הולם מאשר בעבר לחולי הסרטן. בגלל הטיפולים הקשים ומצבם הרפואי, חולי הסרטן, מתקשים לעבוד ולכן, כושר העבודה שלהם מפגע עקב המחלה והטיפולים. בהרבה מקרים, חולי הסרטן מתקשים לתפקד בחיי היום יום. כאשר חולי הסרטן מתמקדים בטיפולים […]

  • לכל המאמרים בנושא זכויות רפואיות
 • מזון ושתייה

  • מה אוכלים הערב?
  • יש שיגידו שאין דבר כזה אוכל טעים שמוכן על פי מתכונים בריאים. אצל אנשים רבים החיבור בין בריאות לאוכל עשיר ומלא טעם הוא לא טבעי. לכן, כאשר אנחנו מחפשים רעיונות לארוחת ערב אנחנו מוצאים את עצמנו חסרי אונים ולא יודעים מה להכין. משם, הדרך לאכול משהו "על הדרך" היא קצרה ביותר. אז מה עושים אם […]

  • הרעיונות שיגוונו לכם את הפסטה
  • זה ממש לא סוד שילדים אוהבים פסטה, והחזרה ללימודים היא רק תירוץ לגוון ולהתרענן עם מתכונים חדשים וקלילים לפסטה. ההכנה יכולה להיות מהירה מאוד, אבל הכיף האמיתי מתחיל כשכולם יושבים מסביב לשולחן, נהנים מהטעמים אבל גם משתפים באיך עבר עליהם היום. לא תמיד יש זמן לכך, ואולי לא בכל פעם לכולם יתחשק לשבת סביב השולחן […]

  • "על הדרך"- 3 רעיונות להתחיל את היום בטעם
  • הארוחה החשובה ביום היא אולי ארוחת הבוקר, אך לעתים היא הארוחה הקצרה ביותר ביום. בסדר היום העמוס שלנו לא תמיד אנחנו מקדישים מספיק זמן עבורה – וחבל. אנו ממהרים לאוטובוס, מתעוררים (שוב) באיחור או פשוט מג'נגלים בין כמה משימות ושוכחים לאכול. אכילה בבוקר, גם של משהו קטן ומזין, יכולה לתרום לשמירה על משקל ועל מצב […]

  • ארוחה בריאה לכל מצב
  • מכירים את הפעמים הללו שמתחשק לכם לאכול עוגייה שהיא גם טעימה וגם בריאה? נשמע לכם קצת מוזר ולא הגיוני? עוגיות גרנולה הפכו עם השנים לטרנד חזק בעולם הבריאות. הרבה אנשים צורכים את העוגייה הזו מהרבה סיבות אך המרכזית מבין כולן, היא לפני ואחרי פעילות ספורטיבית. אם אתם מסוג האנשים שמבלים חצי מהזמן שלהם בחדר כושר, […]

  • הוויטמין הבריא בעולם- ויטמין D
  • הוא התגלה ב1922, במחקר, שנעשה על מחלת הרככת, הגוף מייצר אותו בזכות החשיפה לשמש (בשעות בטוחות), הוא נוגד דיכאון ותורם לחוזקה של המערכת החיסונית, על סגולותיו הרבות של ויטמין D ומה הופך אותו להיות הוויטמין הבריא בעולם? ויטמין די כמחזק את העצמות ומפחית שברים את ויטמין D פוגש הגוף לראשונה ממש בגיל לידה, בתוצרתו הסינתטית, […]

  • לכל המאמרים בנושא מזון ושתייה
 • רפואה סינית

  • רפואה סינית כטיפול בלדלקות אוזניים בילדים
  • ניתן לטפל בדלקות אוזניים על ידי כלים של רפואה סינית כגון דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים בהצלחה שאינה יורדת מטיפול באנטיביוטיקה! דלקת אוזניים היא אחת ממחלות הילדות הנפוצות ביותר. דלקות אוזניים עשויות להופיע בפעוטות רכים בני מספר חודשים, ולחזור אחת לשבוע או לחודש עד להיותם בוגרים יותר. הדלקת באה לידי ביטוי כזיהום באוזן התיכונה או […]

  • לכל המאמרים בנושא רפואה סינית